NAŠE VÍNA

V Neoklasu pro Vás necháváme zrát vína s jedinečnými příběhy, které vypráví vše o místě, kde hrozny vyrostly, o počasí toho roku a o rukou vinaře, jež se jich dotýkaly. To vše je uchováno v každé kapce vína.

Hlavními značkami jsou Augustiniánský sklep a Vinný sklep Sovín. Společnost dodává na trh také vína pod značkou 500ha nebo Augustiniánská rezidence. Všechny se vyznačují dokonalou péčí a tím, že základem jsou hrozny výhradně z moravských vinohradů.

Neoklas je zároveň také největším výrobcem Svatomartinských vín v České republice.

Mezi znalci vína jsou viniční tratě jako například Dubový-Červenice, Kameny či Hejdy ve Slovácké podoblasti skutečným pojmem. Všechny odrůdy, které na zdejších tratích zrají, najdete v řadách značky Augustiniánský sklep. Každý doušek těchto znamenitých vín je zároveň poklonou řádu Augustiniánů. Právě ti před 270 lety v srdci Slovácka vysadili první vinohrady a začali s výrobou odrůdových vín. Augustiniánská re­zidence v Šardicích, bývalé letní sídlo augustiniánského řádu, pochází z druhé čtvrtiny 18 století. Pod značkou Augustiniánský sklep můžete najít jakostní vína s přívlastkem, jako Rulandské bílé, Rulandské šedé, Chardonnay, Sauvignon, Tramín, Frankovka, Merlot, Rulandské modré a Cabernet Sauvignon. Odrůdy zemských vín potom Rulandské bílé, Muškát moravský, Müller Thurgau, Veltlínské zelené, Tramín, Rulandské šedé, Zweigeltrebe nebo třeba Modrý Portugal a Neronet.

Značka, která vzešla z tradiční výroby, stejně jako Augustiniánský sklep. Augustiniánská rezidence bylo reprezentační sídlo augustiniánského řádu v Šardicích, které vzniklo v letech 1740–1742 přestavbou staré sýpky. Sloužila jako ubytování hospodářského inspektora, bývala letoviskem preláta i mnichů. Mezi slavné návštěvníky patřil zakladatel genetiky G.J. Mendel a opat Cyril Napp.

Pod značkou Augustiniánská rezidence můžete najít jakostní vína s přívlastkem, jako Rulandské šedé, Ryzlink Rýnský, Tramín, Merlot a Neronet. Odrůdy zemských vín potom Chardonnay, Tramín, Cabernet Sauvignon rosé, Cabernet Sauvignon a Neronet.

Již více než 6 století se na úbočí Chřibů pod majestátným hradem Buchlov pěstuje vinná réva. Jemný buket, plnost a typická kyselinka jsou hlavními a nezaměnitelnými znaky vín ze Sovína. Historie vinohradů je dlouhá přes šest staletí. Naše společnost zde hýčká vinice regionu v katastru obcí Újezdec u Osvětiman, Osvětimany, Boršice u Buchlovic a Ořechov u Uherského Hradiště. Právě jejich severní položení a složení půdy vtiskává sovínským vínům výjimečnou jiskru, chuť a vůni.

Pod značkou Sovín můžete najít jakostní vína s přívlastkem, jako Rulandské bílé, Rulandské šedé, Chardonnay, Sauvignon, Tramín, Frankovka rosé, Merlot a Rulandské modré. Odrůdy zemských vín potom Muškát moravský, Müller Thurgau, Veltlínské zelené, Svatovavřinecké rosé, Rulandské šedé, André rosé nebo třeba Modrý Portugal a Frankovka. Vinný sklep Sovín se může pyšnit víny, která zrála v sudu. Jedná se o odrůdy Rulandské bílé, Rulandské šedé, Merlot a Rulandské modré.

Sur lie je metoda, při které se mladé víno ponechává ležet delší dobu na kvasničném sedimentu. Proces výroby byl znám už 200 let před naším letopočtem ve starověkém Římě.

Metoda Sur-Lie také skvěle zvýrazní odrůdově charakteristické aroma. Vína mají dlouhou a příjemnou dochuť. Celkově vyznívají i přes velmi nízký obsah cukru velmi jemně, takže překvapí a potěší i milovníky sladších vín.

Pod značku Sur Lie spadají pouze jakostní vína s přívlastkem. Jedná se o odrůdy Hibernal, Rulandské šedé, Sauvignon, Chardonnay, Tramín a Ryzlink vlašský.

Ledové víno je typ vína s přívlastkem, které bylo vyrobeno ze zmrzlých hroznů. Tato vína jsou charakteristická výrazným aroma, nižším obsahem alkoholu a vysokým zbytkem cukru. Víno se nechá na keřích do prvních mrazů a sklízí se při teplotě -7 °C. Hrozny se ihned lisují, ale během lisování nesmí rozmrznout. V průběhu lisování zůstává voda ve formě ledu uvnitř lisu, zatímco ven vytéká hustý a velmi sladký koncentrovaný mošt.

Slámová vína patří mezi přívlastková vína, k jehož výrobě jsou použity hrozny, z nichž se odpařila část vody. Pro slámová vína je typický vysoký zbytek přírodního cukru, obvykle nižší obsah alkoholu a vysoká extraktivnost.

Garancí kvality i pestrého výběru vína je 500 hektarů moravských vinohradů, ze kterých zpracováváme hrozny. Z našich vinohradů vybíráme nejkvalitnější hrozny, ze kterých vyrábíme nejlepší a na trhu ceněná vína. Pod značkou 500 ha můžete najít jakostní vína s přívlastkem, jako Rulandské šedé, Ryzlink Rýnský, Rulandské modré, Merlot, Rulandské modré rosé, Pálava a Sauvignon. Odrůdy zemských vín potom Muškát moravský, Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Modrý Portugal nebo Rulandské modré.

Vinařství Neoklas představilo dokonalé letní víno. Moravské perlivé rosé je jemně perlivé víno s vysokou svěžestí, lehkostí a aroma drobného ovoce. Luxusní šumivé víno odrůdy André rosé doporučujeme podávat s menšími kanapkami nebo ovčím sýrem. Moravské perlivé bílé je odrazem tropického ovoce. Bílé perlivé víno doporučujeme jako aperitiv nebo k rybím pokrmům.

Tato lahodná perlivá vína zaujmou jistě i zbrusu novým designem láhve. Jejich osvěžující chuť oceníte zejména v horkých letních měsících.