Galerie

Neoklas Svatomartinská vína

Svatomartinská vína jsou první vína nového ročníku. Jedná se o vína svěží a ovocitá, která sice zrála pouhých několik týdnů, ale za tuto dobu už stačila získat svůj osobitý charakter. Vinařství Neoklas v Šardicích produkuje celkem pět odrůd moravského zemského svatomartinského vína. Díky tomu, že počet přesáhl 160 000 kusů, se vinařství zařadilo mezi 3 největší výrobce Svatomartinského vína v České republice, značek Augustiniánský sklep a Sovín.

Neoklas žehnání vína

Podle křesťanské tradice apoštol Jan kdysi požehnal nádobu s otráveným vínem a zbavil tím jed jeho účinku. Žehnání vína v den svátku tohoto světce připomíná tuto událost. Ve Vinařství Neoklas se tento akt pojí s ochutnávkou vín a zábavou při cimbálové muzice. Pro obchodní partnery je pak přichystáno občerstvení a prohlídka vinařství a samotných sklepů Neoklasu.

Neoklas vinobraní

Každoroční podzimní vinobraní je již vinařskou tradicí. Sklizeň révy vinařství Neoklas obohatí o kulturní program a degustaci jednotlivých vzorků. O tom, že In vino veritas, neboli Ve víně je pravda, se přesvědčili obchodní partneři vinařství Neoklas v roce 2016.

Neoklas sázení

Vinná réva je jednou z nejstarších kulturních rostlin pěstovaných člověkem. Od roku 2016 jsme restrukturalizovali 13 hektarů vinic a vysadili 4,5 hektaru nových vinic. Na jaře 2019 obnovujeme dalších 13 ha vinic a v tomto duchu chceme pokračovat i v následujících letech.