Vinařství NEOKLAS Šardice

V Neoklasu pro Vás necháváme zrát vína s jedinečnými příběhy, které vypráví vše o místě, kde hrozny vyrostly, o počasí toho roku a o rukou vinaře, jež se jich dotýkaly. To vše je uchováno v každé kapce vína.

Vinařství NEOKLAS Šardice a.s. bylo založeno v roce 1995 a navazuje na staletou tradici pěstování vinné révy a výroby vína na Moravě. Je spjato s malebnou jihomoravskou obcí Šardice, kde sídlí. Kromě značek Augustiniánský sklep a Vinný sklep Sovín dodává na trh také vína pod značkou 500ha nebo Augustiniánská rezidence. Všechny se vyznačují dokonalou péčí a tím, že základem jsou hrozny výhradně z moravských vinohradů.

Vinařství se zaměřuje na výrobu svěžích přívlastkových, odrůdových, ale i archivních vín. Za posledních pět let získalo přes sto medailí v tuzemských i mezinárodních soutěžích.

Aktuality

Dohromady 1 275 000 kilogramů! Úspěšné vinobraní v Neoklase

Vinobraní se po 43 dnech tvrdé práce uchýlilo ke konci. Od 28.8. do 1.11.2019 se sklízelo z celkové rozlohy 313 hektarů našich vinic 816 180 kilogramů hroznů. Z toho 506 700 bílých a 309 480 modrých. Průměrně se za jeden den stihlo posbírat 18 981 kilogramů.

Sklizeny byly hrozny kvality A i B, a to ručně nebo pomocí taženého a samochodného traktoru. Celkem 23 odrůd: Ryzlink Vlašský, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Tramín červený, Chardonnay, Pálava, Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon, Rulandské modré, Merlot, Neronet, Veltlínské zelené, Müller Thurgau, Muškát moravský, Neuburské, Veltlínské červené rané, Modrý Portugal, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe, André a Frankovka.

Zlato a stříbro z nejvyšší soutěže vín.

Rulandské bílé pozdní sběr 2016 bylo oceněno zlatem v Národní soutěži vín Slovácké podoblasti. Vinařství Neoklas v konkurenci 562 vín získalo také stříbrnou medaili za Rulandské bílé výběr z hroznů 2018. Další 2 odrůdy porota nominovala do Salonu vín ČR!

Vykupujeme vinice

Naším cílem je vlastnit na 1 000 ha vinic. Motivuje nás k tomu rychle rostoucí poptávka po našem moravském víně. Vykoupené vinice jsou často ve špatném stavu a je potřeba je ihned správně ošetřit. Chceme pokračovat ve staletých tradicích pěstování vinné révy na území Moravy a vrátit tak moravské víno zpět mezi světová vína. Vinohrady vykupujeme přes naše portály www.vykupvinic.cz.